Skip to content

Indeks wyuczalności

Indeks wyuczalności to wyznacznik chęci uczenia się i dowiadywania nowych rzeczy. Im wyższy, tym więcej informacji jesteś w stanie przyjąć, bez względu na własne poglądy.

Sporo osób wykształconych, uważających się za inteligentne i oczytane ma ten indeks bardzo niski. Nie są w stanie przyjąć czegoś nowego, co może być w zupełnej opozycji do tego, co już wiedzą.

Ale sekret tkwi w tym, że jeśli mają indeksy wyuczalności na wysokim poziomie, odsuwają na bok swoją wiedzę, przyjmują nowe informacje i konfrontują je z tym, co już posiadają w swoich zasobach.

To jest geniusz uczenia się. Ciekawość nowego, ciekawość świata i pokora w ocenianiu własnej mądrości. Jaka ona jest, czy naprawdę jestem mądry, czy tylko mi się wydaje, że tak jest?

Tylko ludzie z wysokim indeksem wyuczalności robią rzeczy, o których inni tylko marzą przez całe życie.

To nic innego jak nowa nazwa na otwarcie się na informacje.
Jeśli masz niski indeks wyuczalności, po prostu negujesz wszystko, co nie pasuje do Twojego sposobu myślenia. Ale zawsze możesz to zmienić. Pamiętaj o tym 🙂

Wiedza to nie to samo co pogląd.

꧁ 🌸 𝑹𝒐́𝒛̇𝒐𝒘𝒂 𝑲𝒍𝒂𝒓𝒂 🌸 ꧂

Popularne

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podobne posty

No comment yet, add your voice below!


Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O Różowej Klarze

Różowa Klara

Witaj na blogu Różowa Klara! Niech Różowa Klara będzie miejscem, w którym poznasz zasady zarządzania własną rzeczywistością… Te zasady są bardzo przyjazne i proste, trzeba je tylko zaaplikować do swojego życia i zaczynają dziać się cuda… ❤

„Otrzymasz techniki dające władzę robienia tego, co z powszechnego punktu widzenia jest niemożliwe, a mianowicie – zarządzania swym losem według własnego uznania. Nie będzie tu żadnych cudów. Czeka Cię coś więcej. Przekonasz się, że nieznana rzeczywistość jest o wiele bardziej zadziwiająca niż jakakolwiek mistyka”
 

Newsletter

Zapisz się na listę. Nie ominie Cię żadna nowość, ani niespodzianka. Odbierz prezent w postaci 3️⃣ eboków! Poza tym będziesz zawsze na bieżąco z moimi przemyśleniami i pomysłami :)))

Dlaczego
Transerfing nie działa?

Archiwum

Archiwa